Ninateka.pl

Dodany dnia: 27.08.2013

M.E.N.

 

Ninateka - oglądaj, słuchaj i ucz się!

Pod adresem www.ninateka.pl uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych znajdą materiały audiowizualne, które pomogą im wkroczyć w świat mediów, filmu, animacji oraz kultury i sztuki. Nauczyciele z kolei mogą korzystać z zamieszczonych w serwisie materiałów dydaktycznych: scenariuszy lekcji i zeszytów ćwiczeń. Jest to pierwsza tego typu multimedialna biblioteka edukacyjna w Polsce, uruchomiona przez Narodowy Instytut Audiowizualny.

W serwisie można obejrzeć i posłuchać bez żadnych ograniczeń czasowych i przestrzennych audycje, filmy, koncerty, sztukę wideo, klasykę polskiej animacji i dokumentu, archiwa, spektakle operowe i teatralne, słuchowiska radiowe i materiały publicystyczne. W tej chwili zasoby portalu to ponad 2000 materiałów audiowizualnych, a każdego tygodnia serwis wzbogacany jest o kolejne wyjątkowe pozycje.

Część serwisu - Ninateka Edu - przeznaczona jest wyłącznie dla nauczycieli oraz ich uczniów. Po rejestracji zyskują bezpłatny dostęp do wszystkich materiałów. Nauczyciel ma także możliwość wygenerowania kodów dostępu dla swoich uczniów, dzięki czemu serwis może stać się również doskonałym narzędziem do wykorzystywania podczas lekcji. Konto ważne jest od września do września - w cyklu jednego roku szkolnego.

 

Źródło: www.men.gov.pl

 

« wróć do aktualności