Scholaris

Dodany dnia: 09.09.2013

ORE

 

Od teraz przygotowanie nowoczesnej lekcji z portalem Scholaris jest jeszcze prostsze! Do dyspozycji użytkowników oddano wiele innowacyjnych funkcjonalności, w tym inteligentną wyszukiwarkę, nowy kreator prezentacji, mobilną wersję serwisu oraz możliwość korzystania z portalu przez osoby z ograniczeniami sprawności.

Udoskonalona wyszukiwarka portalu Scholaris podpowiada frazy i umożliwia szukanie według nowej podstawy programowej. Usprawnia ona znalezienie konkretnych materiałów przedmiotowych. Zasoby portalu zostały przypisane do poszczególnych etapów edukacyjnych, przedmiotów oraz podstawy programowej. Pozwala to na precyzyjne wyszukiwanie materiałów przyporządkowanych szczegółowym wymaganiom przedmiotowym. Ta funkcjonalność ułatwi pedagogom planowanie realizacji minimum programowego.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii internetowych oraz przygotowaniu wersji mobilnej serwisu, z portalu Scholaris można obecnie bez przeszkód korzystać na tablecie i smartphonie. Zmiana ta jest ważna nie tylko dla nauczycieli, którzy mogą teraz przygotowywać się do lekcji w dowolnym miejscu i czasie, ale także dla uczniów, ponieważ umożliwia np. rozwiązywanie zadań przesłanych przez nauczycieli poza domem.

Nauczyciele mogą także korzystać z nowego kreatora do tworzenia prezentacji. Udoskonalone narzędzie pozwala na łatwe tworzenie zajęć z wykorzystaniem zasobów publikowanych na portalu, jak również materiałów własnych. Nauczyciel może wysyłać różne materiały do różnych uczniów, biorąc pod uwagę ich tempo rozwoju oraz potrzeby. Nowe funkcjonalności kreatora umożliwiają użytkownikom tworzenie interesujących i atrakcyjnych wizualnie quizów i ćwiczeń, które mogą zostać wykorzystane np. jako zadania domowe. Wyniki osiągnięte przez uczniów w testach zostają automatycznie zapisane i przesłane do nauczyciela w postaci podsumowania, który w prosty sposób może zamienić je na oceny.

Portal posiada rozbudowany system pomocy i ułatwień. Opisuje on krok po kroku możliwości wykorzystania portalu. Dodatkowo do każdego rozdziału pomocy dołączone zostały filmy instruktażowe. Użytkownik może także skorzystać z funkcji podpowiedzi, która podświetla konkretne obszary strony i podaje krótkie informacje na ich temat. Mechanizm podpowiedzi pozwala na szybkie uzyskanie pomocy w trakcie pracy z portalem bez jej przerywania.

Szata graficzna portalu Scholaris została unowocześniona. Jest bardziej przejrzysta i ułatwia intuicyjne korzystanie z portalu wszystkim użytkownikom. Podczas jej projektowania, położono szczególny nacisk na logiczne ułożenie poszczególnych elementów serwisu oraz podkreślenie jego najważnieszych cech funkcjonalnych.

 

Nowe zasoby portalu są także dostępne dla osób niedowidzących i niedosłyszących.

 

Kliknij i zobacz "nowy" portal www.scholaris.pl

 

 

Źródło: www.ore.edu.pl

 

 

« wróć do aktualności