Wakacje są nam potrzebne

Dodany dnia: 14.07.2016

Charaktery

 

Wysoki poziom stresu w pracy prowadzi nie tylko do wypalenia zawodowego, ale powoduje choroby układu pokarmowego, problemy ze snem, bóle głowy i wiele innych dolegliwości. Oto kilka symptomów, które mogą oznaczać, że potrzebujemy dłuższej przerwy od pracy:

 

1. Każda drobna przeszkoda urasta do rangi wielkiego problemu

  • Każda pomyłka kolegów z pracy bardzo nas denerwuje, a każdą niedogodność postrzegamy jako przeszkodę nie do pokonania.

2. Nasi współpracownicy często pytają, czy dobrze się czujemy

  • Ludzie, z którymi często przebywamy mogą dostrzec u nas wysoki poziom stresu wcześniej niż my. Dlatego jeśli zauważymy, że współpracownicy często mówią nam, że wyglądamy na zmęczonych, albo pytają, czy wszystko w porządku, to może to być znak, że rzeczywiście stres, który odczuwamy jest zbyt duży.

3. Zaczynamy popełniać błędy

  • Chroniczny stres jest częstą przyczyną błędów popełnianych w miejscu pracy. Badania pokazują, że lekarze pod wpływem stresu i zmęczenia często podejmują błędne decyzje, które mogą mieć fatalne konsekwencje dla ich pacjentów.

4. Odczuwamy bóle

  • Bóle pleców, głowy, czy brzucha mogą być sposobem, za pomocą którego ciało mówi nam, że powinniśmy odpocząć. Naukowcy dowiedli, że ciała ludzi, którzy znajdują się w stresującej sytuacji wydzielają związki chemiczne, które prowadzą do zapaleń i zwiększają odczuwanie bólu.

5. Nie możemy się porządnie wyspać

  • Jeśli mamy problem ze snem, może to być spowodowane zbyt dużym natężeniem stresu. Wiele badań wykazało, że osoby, które są przepracowane i zestresowane w związku z pracą, którą wykonują mają znaczne trudności z zaśnięciem i często budzą się w nocy.

6. Brakuje nam motywacji do pracy

  • Ludzie, którzy spotykają się ze stałą presją w pracy nie czerpią żadnej radości z wykonywania swoich obowiązków. Praca staje się wyjątkowo nieprzyjemną częścią dnia. Tego rodzaju symptomy mogą być oznaką wypalenia zawodowego.

 

Źródło: www.charaktery.eu

 

« wróć do aktualności